Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Przelewy pieniędzy z Polski do UK po Brexicie – czy coś się zmieniło?

Strona głównaFinanse

Przelewy pieniędzy z Polski do UK po Brexicie – czy coś się zmieniło?

Panele fotowoltaiczne a ciekawe czasy
Niezwykłe miejsce na ferie? Poznaj domki kopułowe i jurty w Starej Morawie!
Walizka Caterpillar – jakość bez kompromisów
1 stycznia 2021 roku Wielka Brytania oficjalnie przestała być krajem członkowskim Unii Europejskiej. Krótkofalowe efekty tego ruchu nie są korzystne ani dla samych Brytyjczyków, ani dla pozostałych państw unijnych. Cło na liczne produkty, brak swobodnego przepływu pracowników i towarów, spodziewane kolejki na granicach, znacznie więcej formalności biznesowych i finansowych – to tylko wierzchołek góry problemów, z jakimi będziemy się mierzyć. Wyjście Wielkiej Brytanii z UE bezpośrednio uderzy także w Polaków, którzy zlecają przelewy pieniędzy z Polski do UK – po Brexicie jest i będzie to coraz droższe z uwagi na m.in. szykowane podwyżki bankowych prowizji. Czy można się przed tym jakoś zabezpieczyć?

Co dla Polaków zmieniło wyjście UK z Unii Europejskiej?

Biorąc pod uwagę, że na Wyspach wciąż pracuje kilkaset tysięcy naszych rodaków, można się spodziewać, iż Brexit boleśnie uderzy po kieszeni osoby przesyłające pieniądze do UK, np. dla swoich bliskich, którzy wyemigrowali w poszukiwaniu lepszego życia.

Bez wchodzenia w zawiłe szczegóły prawa bankowego: po wyjściu z Unii Wielka Brytania przestała być także członkiem Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG). Oznacza to, że tamtejsze instytucje finansowe, a więc także banki, muszą na nowo dostosować swoje procedury do przepisów unijnych, aby zapewnić klientom swobodną obsługę transakcji. To oczywiście wiąże się z wysokimi kosztami, które nieuchronnie zostaną przerzucone na klientów.

Już teraz można sobie łatwo wyobrazić scenariusz, w którym przelewy z Polski do UK będą obłożone wyższą prowizją niż np. te do Niemiec. Co prawda Wielka Brytania pozostała członkiem obszaru SEPA, ale tanie przelewy europejskie mogą być zlecane wyłącznie w euro, co wiąże się z problemem podwójnego przewalutowania (ze złotówek na euro i z euro na funty szterlingi).

Pisząc krótko: będzie drożej. Kolejne instytucje finansowe reagują na Brexit podnoszeniem opłat dla swoich klientów, czego najnowszym przykładem jest Mastercard. Banki pójdą w dokładnie tę samą stronę, przez co zlecanie przelewów pieniędzy z Polski do UK będzie już tylko coraz droższe.

Przelewy międzynarodowe przez firmy pośredniczące – korzystna alternatywa dla banków

Oszczędni i zaradni nie czekają z założonymi rękami na wzrost opłat bankowych i już szukają sposobów na to, aby przelewać pieniądze z Polski do UK po Brexicie bez drenowania portfela. Rośnie zainteresowanie usługami prywatnych firm obsługujących przelewy międzynarodowe, jak EasySend.pl – najlepiej oceniana firma z tego sektora na niezależnym portalu TrustPilot (średnia ocen 4,8/5).

EasySend oferuje całkowicie darmowe przelewy z Polski do UK w wariancie FAST (z realizacją w ciągu 1 dnia roboczego). Komu się spieszy, ten może skorzystać z przelewu SuperFAST (realizacja nawet w 10 minut w dni robocze między 8 a 18 czasu polskiego) za jedyne 15 złotych niezależnie od kwoty przelewu.

Dodajmy, że EasySend obsługuje także przelewy „w drugą stronę”, czyli z UK do Polski w wariantach:

  • FAST – za 1,99 GBP,
  • SuperFAST – realizacja nawet w 10 minut w dni robocze między 7 a 17 czasu brytyjskiego za 3,99 GBP,
  • z odbiorem pieniędzy na poczcie – realizacja nawet w 10 minut w dni robocze między 7 a 17 czasu brytyjskiego za 3,90 GBP.

Przelewy za pośrednictwem EasySend można zlecać przez stronę internetową operatora – https://www.easysend.pl/przelewy-do-uk lub jeszcze wygodniej z poziomu aplikacji mobilnej, która daje dostęp do atrakcyjnych promocji, jest bardzo łatwa w obsłudze, a przy tym zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0