Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak wybrać odpowiedni hosting?

Strona głównaTech, Media

Jak wybrać odpowiedni hosting?

Ciekawe pomysły na prezent dla solenizanta
Czym różnią się agencje nieruchomości?
Jakie maszyny powinniśmy kupić, jeśli chcemy się upewnić, że produkcja będzie skuteczna?

Wybór odpowiedniego hostingu powinien być dobrze przemyślany. To od jego funkcjonowania zależy nasza witryna internetowa, dlatego warto wybrać taki, który zapewnia najlepsze warunki. Podpowiadamy, na co powinniśmy zwrócić uwagę, podejmując decyzję o najlepszej dla nas ofercie.

Bezpieczeństwo i limit powierzchni dyskowej

Bezpieczeństwo jest niezwykle istotną kwestią. Do obowiązków firmy hostingowej należy zapewnienie bezpieczeństwa serwerów oraz gromadzonych na nich danych – w tym również danych osobowych. Najczęściej znajdziemy tam mnóstwo informacji dotyczących klientów. Dlatego też firma powinna zrobić wszystko, by dane te były bezpieczne, zarówno te przechowywane w wersji papierowej, jak i elektronicznej. Niezbędne jest zabezpieczenie serwerów przed hakerami.

Kolejnym istotnym elementem jest limit powierzchni dyskowej. Jest to w zasadzie jedno z głównych kryteriów, które należy wziąć pod uwagę, wybierając odpowiedni hosting. Wszystko zależy od charakteru naszej witryny www. W przypadku prostych stron limit przestrzeni dyskowej może być niewielki, np. 200-500 MB. Gdy jednak dysponujemy nieco rozbudowaną stroną, na której znajdują się spore ilości plików multimedialnych, zdjęć czy filmów – wymagane jest dużo więcej miejsca. Wiele firm, które oferujących hosting, np. hosting Prestashop, posiada znacznie większe limity, nawet do 300 GB.

Transfer, backup oraz przekroczenie limitów

Transfer jest to ilość danych pobieranych przez użytkowników strony podczas jej przeglądania. Im strona jest bardziej zaawansowana, poprzez liczne zdjęcia lub filmiki, tym więcej pochłonie transferu przy każdym wejściu. Hosting Prestashop ma oferty, w których nie ma limitu transferów, co może okazać się dobrym rozwiązaniem w przypadku większych firm. Dla podstawowej strony, na którą składa się kilka podstron oraz galeria zdjęć, wystarczający może być miesięczny limit 10GB.

Backup są to kopie bezpieczeństwa wszystkich danych, które są umieszczane na serwerach. Dobrze jest zapoznać się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi danej firmy – czy istnieje taka możliwość oraz w jakiej częstotliwości.

Czasami, gdy korzystamy z hostingu o niewielkim transferze lub przestrzeni dyskowej, istnieje możliwość ich przekroczenia. Dobrze jest dowiedzieć się, z czym to się wiąże. Najlepiej jest poszukać odpowiedniego zapisu w regulaminie, który w jasny sposób o tym informuje.

Inne istotne czynniki podczas wyboru hostingu

To, co również warto wziąć pod uwagę, wybierając najlepszy hosting to:

· Szybkość łącza, od którego zależy szybkość wyświetlania strony internetowej. Ten parametr w dużej mierze zależy od szybkości oraz jakości połączenia z Internetem, który posiada firma hostingowa,

· Dostępne technologie – warto jest się upewnić, czy dane konto hostingowe jest w stanie obsłużyć wszystkie technologie, które zostały zastosowane na stronie.

· Pomoc techniczna – czasami może być tak, że na niezbędną pomoc lub odpowiedź na nasze pytanie musimy czekać kilka dni, co bywa naprawdę uciążliwe. Dlatego dobrze jest odpowiednio wcześniej się upewnić, jaki jest czas udzielania pomocy, by uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0