Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Styl śródziemnomorski – powiew greckiego lata w Twoim domu

Strona głównaDom, Budownictwo

Styl śródziemnomorski – powiew greckiego lata w Twoim domu

Jak powinniśmy dbać o nasze zdrowie?
Pozycjonowanie poprzez opinie google?
Poszukiwanie mobilnych serwisów opon w Gdyni

 

Rozgrzany piasek w Grecji, zapach morza jak na włoskiej plaży, a może smak hiszpańskich cytrusów? Chcesz poczuć ten klimat w swoim domu? Kilkoma trikami jesteś w stanie wprowadzić styl śródziemnomorski we wnętrzach salonu, sypialni czy kuchni. W jaki sposób? Podpowiadamy, jak to zrobić.

Styl śródziemnomorski w mieszkaniu – jak go wprowadzić?

Śródziemnomorski klimat łatwo przygotować, używając marynistycznej kolorystyki. Wszelkie granaty, kobalty, turkusy, zielenie oraz inne odcienie kolorów morza świetnie spiszą się w tym stylu. Ważnym elementem jest też jasność i otwarcie przestrzeni, stąd też dekoratorzy chętnie korzystają z bieli kojarzącej się z greckimi budowlami. Dzięki czemu wnętrze jest przejrzyste i sprawia optycznie wrażenie większego.

Nie musisz remontować całego mieszkania, domu czy pomieszczenia, aby styl śródziemnomorski zagościł w twojej przestrzeni. Wystarczy zmienić kilka fragmentów lub wprowadzić nowe, nieistniejące wcześniej, detale kojarzone z tą stylistyką. Jakie? Na przykład ornamentalne płytki na podłodze, wzorzyste kafelki na ścianach czy sztukateria na suficie. Jeden wyrazisty element w kontraście do pozostałych łagodnych części wyróżni się i nada w ten sposób charakter wnętrzu.

Dekoracje w stylu śródziemnomorskim – kilka pomysłów

Bliskość natury da się zaobserwować poprzez wprowadzanie naturalnych materiałów, co jest kolejną cechą charakterystyczną dla stylu śródziemnomorskiego. Drewno, szkło, sporo tekstyliów pokroju lnu czy wełny tworzą must have tej stylistyki. Warto więc zaopatrzyć się np. w zebrane na plaży muszelki, kamyki czy piasek, położyć narzutę w marynistyczne wzory na kanapie, rozmieścić kilkanaście doniczek ze świeżymi bylinami i ziołami oraz powiesić na ścianie rozwibrowany letnią energią obraz.

Dekoracjami samymi w sobie mogą być nawet podstawowe składniki wyposażenia. Jakie? Celowo postarzane drewniane ramy okna, długie i gładkie firany, niebieskie lub zielone kapy na łóżkach czy poduszki inspirowane południem – wszystkie przedmioty są niezbędne w przestrzeni domowej, a jednocześnie mogą wzmóc nastrojowość rozgrzanego lata.

Artykuł powstał przy współpracy z https://jarstol.eu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0