Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Ekspres trawnikowy czyli trawniki z rolki Szczecin

Strona głównaOgród

Ekspres trawnikowy czyli trawniki z rolki Szczecin

Pościel bawełniana polskiego producenta marki Mulinek
Jak wybrać odpowiedni hosting?
Nazwa i logo Twojej przyczepy gastronomicznej – krok po kroku.

Wyobraźmy sobie sytuację, w której drewniana szopa na narzędzia przy naszym domu zostaje zastąpiona murowaną i większą, a przy okazji wymienia się podłogę w starym garażu, gdzie zostanie urządzony warsztat. Jak można przewidzieć, po dwóch tygodniach prac kończy się stres związany z budowlanką, ale stajemy przed innym problemem. Otóż teren przed domem został podczas prac nieco zdewastowany, przez co posesja nie wygląda najlepiej a niebawem mają przybyć od dawna zapowiadani goście. Niezawodnym rozwiązaniem okażą się tutaj trawniki z rolki.

Doświadczony trawnik dla Twojej posesji

Trawniki z rolki nie tylko ratują podwórka, które ucierpiały podczas prac budowlanych. Ich zastosowanie nie kończy się również na rozgrywkach piłkarskich wczesną wiosną. W Szczecinie są bardzo popularnym rozwiązaniem na firmowych terenach zielonych i w ogrodach na prywatnych posesjach. Trawniki z rolki przygotowuje się co najmniej rok, zanim będzie je można przekazać Klientowi. Nie znaczy to oczywiście, że trawniki z rolki Szczecin zamawia z rocznym wyprzedzeniem! Po prostu zanim trawnik pojawi się u Klienta, zanim rolka zostanie wycięta z gruntu, murawa jest hodowana na plantacji od 12 do 18 miesięcy.

Trawnik szybszy – trawnik mocniejszy

Atutem trawnika z rolki w porównaniu do murawy zakładanej w sposób tradycyjny jest zwarty i mocny system korzeniowy, który po kontakcie z odpowiednio przygotowanym podłożem szybko adaptuje trawnik na nowym terenie. Oprócz tego w wielu wypadkach wykorzystuje się w hodowli siatkę biodegradowalną, która z jednej strony wspiera system korzeniowy, a z drugiej zabezpiecza równomierność tekstury przyszłego trawnika. Tego typu trawniki z rolki wykorzystuje się w Szczecinie na nierównych terenach, a także na placach zabaw dla dzieci i na terenach obiektów sportowych.

Trawniki z rolki analogiczne jak tradycyjne

Podobnie jak zwykła murawa, trawniki z rolki wymagają wcześniejszego przygotowania podłoża. Teren musi być oczyszczony z kamieni, chwastów, kawałków korzeni i liści, samo podłoże zaś należy spulchnić, tak do trzech centymetrów głębokości. W jakim czasie trawniki z rolki zostaną porozkładane na wskazanym terenie? To już zależy od stylu pracy dostawcy, Szczecin nie odbiega tu jednak od innych miast i na niewielkich powierzchniach nowy trawnik może się pojawić w kilka godzin, na dużych – w ciągu jednego, lub dwóch dni.

Trawniki z rolki – jak to robimy

Jak powstają trawniki z rolki? Pasma murawy kładzie się ściśle obok siebie, stosując na ogół zasadę, że pierwszy pas zostaje rozłożony tam, gdzie trawnik ma być najdłuższy. Kolejne wstęgi trawnika rozwija się do połowy długości już ułożonych – w ten sposób łączenia pasów nie tworzą jednej linii. Położone pasma trawnika trzeba docisnąć do podłoża, za pomocą płyty albo deski, potem zaś poddaje się je wałowaniu. Równolegle należy zadbać o odpowiednie obsypanie ziemią krawędzi nowo powstającego trawnika, ponieważ miejsca te są narażone na obsychanie.

Trawniki z rolki – jakość nie do przecenienia

Trawniki z rolki są w Szczecinie bardzo cenione przez klientów ze względu na doskonałą jakość trawy ogrodowej (oferty przewidują starannie wyselekcjonowane gatunki!), dużą odporność na eksploatację i wydeptywanie, szybką adaptację w specyficznym mikroklimacie naszego miasta oraz znaczną oszczędność czasu w sytuacji, kiedy chcemy się cieszyć widokiem pięknego trawnika.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0