Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Usługi doradcy kredytowego – czy warto z nich skorzystać?

Strona głównaFinanse

Usługi doradcy kredytowego – czy warto z nich skorzystać?

Ekspres trawnikowy czyli trawniki z rolki Szczecin
Najczęstsze powody przeprowadzek
Szukasz pracy w opiece osób starszych w Niemczech? Dowiedz się jak pomyślnie przejść rekrutację!

Znalezienie dobrego kredytu jest naprawdę ogromnym wyzwaniem. Na rynku działa bowiem obecnie wiele banków, których oferty mocno się między sobą różnią. Aby skutecznie je porównać, trzeba dysponować niemałą wiedzą i sporym doświadczeniem. Tymczasem większości klientów tego kompletnie brakuje. Na szczęście dzisiaj z pomocą przychodzi doradca kredytowy. To specjalista, który potrafi skutecznie porównać poszczególne propozycje banków, co pozwala na znalezienie oferty naprawdę korzystnej.

Kto to jest doradca kredytowy?

Zacznijmy od krótkiego wyjaśnienia kim jest doradca kredytowy. Jest to specjalista, który zajmuje się – jak sama nazwa wskazuje – doradzaniem w zakresie kredytów. Jego zadaniem jest udzielenie nam informacji na temat oferty poszczególnych kredytów dostępnych na rynku. Stawiając na wsparcie doradcy, możemy szybko i bez zbędnych problemów dowiedzieć się:

  • jakie są zasady udzielania kredytu w poszczególnych bankach;

  • jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt w wybranych bankach.

Doradca porównuje oferty, uwzględniając między innymi wysokość oprocentowania i marżę. Bardzo długo zawód ten nie był w żaden sposób regulowany i kontrolowany, co oznaczało, że mógł go wykonywać każdy. Na szczęście zostało to zmienione. Od 2017 roku doradcą kredytowym może być wyłącznie osoba, która otrzymała stosowne zezwolenie.

Czy doradca kredytowy ocenia zdolność kredytową?

Każdy dobry doradca kredytowy umie ocenić zdolność kredytową swojego klienta. Trudno bowiem dobrać dobry kredyt, jeśli nie wiemy, na ile klient może sobie pozwolić. Do doradcy trzeba dostarczyć dokumenty potwierdzające wysokość osiąganych zarobków. Z pewnością zada on również pytania odnoszące się do miesięcznych kosztów związanych z utrzymaniem. Spyta, czy mamy na swoim koncie jakiś kredyt. Jeśli zdolność kredytowa nie wypadnie najlepiej, doradca podpowie, jakie działania podjąć, aby ją poprawić, zwiększając tym samym swoje szanse na otrzymanie kredytu.

Czy usługi doradcy kredytowego są płatne?

Wiele osób planujących zaciągnięcie kredytu chce uniknąć dodatkowych, niepotrzebnych kosztów. Dlatego bardzo często pada z ich strony pytanie o to, ile trzeba zapłacić za usługi doradcy kredytowego. Okazuje się, że w zdecydowanej większości zupełnie nic. Klient nie ponosi żadnych kosztów związanych ze wsparciem doradcy. Jest to osoba, która otrzymuje wynagrodzenie od banku, w którym klient ostatecznie zdecydował się pożyczyć pieniądze. Warto w tym miejscu podkreślić, że doradcy są osobami niezależnymi i nie współpracują z żadnym konkretnym bankiem. Nie należy więc obawiać się tego, że będą polecać kredyty tylko jednego banku.

Samodzielne znalezienie dobrego kredytu to bardzo trudne zadanie. Jeśli decydujemy się na wysoki kredyt – na przykład hipoteczny na zakup mieszkania – lepiej więc nie ryzykować, że dokonamy błędnego wyboru. Doradca kredytowy to fachowiec, który pomoże w wyborze takiego kredytu, który będzie dla nas najbardziej korzystny. Za jego usługi nie trzeba płacić – koszty ponosi bank, w którym podpiszemy umowę kredytową.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0