Jak odróżnić grypę od koronawirusa?

Strona głównaZdrowie, Medycyna

Jak odróżnić grypę od koronawirusa?

Jak rozpoznać alergię?
Siara krowia – jedna z najlepszych składników w suplementach diety zwiększających odporność
Jak dbać o serce?

Pandemia Sars-CoV-2 doprowadziła do licznych zmian na świecie – globalny kryzys, masowe zachorowania i bezprecedensowe uderzenie w łańcuchy dostaw i międzynarodowy ład od kilku dziesięcioleci. Dzisiejsza, historyczna sytuacja przełoży się na nasze życie w przyszłości, które będzie mocno nastawione na ograniczenie zachorowań na Covid-19 i minimalizację ryzyka związanego z ewentualną infekcją.

Jak rozpoznać koronawirusa?

Ten temat może dotyczyć naszej aktualnej sytuacji zdrowotnej – nawet w miesiącach letnich wirus grypy lub paragrypy występują. Jesienno-zimowy czas będzie okresem masowego występowania chorób infekcyjnych: przeziębień i grypy. Odróżnienie tych chorób infekcyjnych, które mogą mieć podobny obraz kliniczny do Covid-19 sprawiać może trudności i generować wiele lęku po stronie osób z objawami.

Typowe objawy COVID-19 to:

  • wysoka gorączka (często >38,5 stopnia),
  • osłabienie węchu i smaku,
  • duszność,
  • trudności w oddychaniu.

Objawy, szczególnie duszność i zaburzenia neurologiczne są bardzo charakterystyczne. Grypa objawy ma również bardzo wyraźne – chodzi tutaj m.in. o bóle mięśni i stawów, objawy nieżytu górnych dróg oddechowych – katar, ból gardła, nasilony kaszel z zaciekania. Gorączka może bywać bardzo wysoka, jednak przeważnie nie przekraczać powinna 38,5 stopnia Celsjusza.


Pomimo słonecznej aury za oknem, każdy z nas już powinien być przygotowany na niepewność czasów, gdy zacznie się robić coraz chłodniej, a inne choroby infekcyjne zagoszczą bardzo intensywnie w naszym otoczeniu.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0