Z czego składa się każda instalacja fotowoltaiczna?

Strona głównaDom, Budownictwo

Z czego składa się każda instalacja fotowoltaiczna?

Aranżacja pomieszczenia z meblami do kuchni na zamówienie
Na co zwrócić uwagę podczas wyboru wykładziny dywanowej przemysłowej i nie tylko?

Instalacje fotowoltaiczne zbudowane są z kilku elementów, które mają za zadanie ze sobą współpracować. W efekcie możliwe jest uzyskanie wyprodukowanej energii elektrycznej, która nadaje się do zasilania wszystkich urządzeń. Z czego dokładnie składa się przeciętna instalacja? Więcej info na ten temat – poniżej!

Z czego zbudowana jest instalacja fotowoltaiczna?

W skład każdej instalacji fotowoltaicznej wchodzą podstawowe elementy:

  • Moduły fotowoltaiczne – zbudowane są one z połączonych ze sobą ogniw fotowoltaicznych. To właśnie ich zadaniem jest pochłanianie padającego promieniowania słonecznego. Panele fotowoltaiczne występują zazwyczaj w kolorze niebieskim lub czarnym.
  • Falownik – inaczej inwerter. Jego zadaniem jest przetwarzanie prądu stałego na zmienny, który może być wykorzystywany do zasilania urządzeń elektrycznych.
  • Rozdzielnica prądu stałego – jest to element zabezpieczający. Zadaniem urządzenia jest rozładowywanie nadmiernego napięcia prądu i zapobieganie przeciążeniom. Ten element chroni na przykład przed pożarem instalacji.
  • Okablowanie – zazwyczaj znajdują się one na zewnątrz, dlatego powinny cechować się dużą wytrzymałością i izolacją.
  • Elementy montażowe – są one zróżnicowane i dostosowywane w zależności od wyboru rodzaju instalacji – na gruncie lub dachu.

Wszystkie wyżej wymienione elementy współpracują ze sobą, prowadząc do wytworzenia prądu elektrycznego, który może być wykorzystywany do zasilania dowolnych obiektów i urządzeń.

Jak dopasować wielkość instalacji fotowoltaicznej do własnych potrzeb?

W skład instalacji fotowoltaicznej może wchodzić określona liczba paneli fotowoltaicznych. Wielkość i moc instalacji powinna być dostosowana do potrzeb danego klienta. Projekt instalacji fotowoltaicznej warto zlecić doświadczonej firmie czego przykładem może być Fotowoltaika Lublin – ZielonaE.pl. Porządnie i rzetelnie wykonany projekt zagwarantuje wykonanie odpowiedniej instalacji, która w pełni zaspokoi potrzeby energetyczne danego gospodarstwa. W efekcie klient nie ponosi żadnych strat i może cieszyć się wysokimi oszczędnościami.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0