Trichoskopia, co to jest?

Strona głównaBiznesowe

Trichoskopia, co to jest?

Kto skorzysta na doradztwie strategicznym?

Co to jest trichoskopia, to jedna z częściej wyszukiwanych fraz w wyszukiwarce internetowej.

Z uwagi na rosnącą popularność tego typu badań oraz coraz większą ich dostępnością, coraz więcej osób stara się dokładniej dowiedzieć czym jest i dla kogo jest polecana trichoskopia.

Trichoskopia to nieinwazyjne i bezbolesne badanie włosów przeprowadzane w gabinecie trychologa, pozwalające na ocenę stanu skóry głowy oraz stan zdrowia włosów. Badanie trychoskopowe polega na dokładnym obejrzeniu powierzchni włosa, struktury włosa i skóry głowy w bardzo dużym powiększeniu, za pomocą trychoskopu, czyli urządzenia działającego podobnie jak mikroskop.

Trychoskop w trakcie badania jest podłączony do komputera i pozwala na zapisywanie zdjęć na dysku, a następnie na wielokrotną analizę wykonanych zdjęć z zastosowaniem oprogramowania analitycznego przenaczonego do badania struktury włosów. Specjalistyczne oprogramowanie wskazuje i automatycznie oblicza istotne dla prawidłowej diagnozy włosa parametry, co znacząco ułatwia i poprawia efektywność pracy lekarza trychologa.

Badanie trychologiczne

Badania trychologiczne z użyciem trychoskopu stały się bardzo popularne z chwilą pojawienia się na rynku urządzeń medycznych coraz lepszych, coraz dokładniejszych trychoskopów, które pozwalają na bardzo duże powiększenie włosa i dokładną analizę skóry głowy i włosów za pomocą specjalistycznego oprogramowania. Algorytm zawarty w oprogramowaniu dołączonym do trychoskopu pozwala na bardzo dokładne zdiagnozowanie włosa, trzonu włosa i skóry głowy. Dysponując dokładnym badaniem lekarz trycholog jest w stanie jednoznacznie ocenić przyczynę wypadania włosów i może natychmiast wdrożyć właściwe leczenie.

Przygotowanie do trichoskopii

Trichoskopia to badanie, które nie wymaga szczególnego przygotowania, ale należy pamiętać, aby w dniu badania nie myć włosów i nie używać żadnych kosmetyków poprawiających kondycję i wygląd włosów.

Wskazania do wykonania trichoskopii

  • łysienie androgenowe
  • łysienie plackowate
  • łysienie telogenowe
  • łysienie bliznowaciejące
  • przewlekły łupież
  • świąd skóry głowy
  • pieczenie skóry głowy

Przeciwskazania dla trichoskopii

Badanie trichoskopowe jest wolne od przeciwwskazań medycznych.

Czas trwania trichoskopii

Badanie trychoskopem trwa około 30 min i kończy się postawieniem diagnozy.

Badanie trichoskopowe pozwoli lekarzowi dokładnie zdiagnozować stan zdrowia włosów i wskazać przyczyny ich nadmiernego wypadania lub braku ich odrastania. Mając szybką i zarazem właściwą diagnozę, lekarz trycholog może rozpocząć odpowiednią kurację hamującą wypadanie włosów i przyspieszającą ich odrost.

Jeśli Pani lub Pana dotyka nadmierne wypadanie włosów i chcielibyście poznać przyczyny łysienia oraz jakoś temu zapobiec, to polecam wizytę w gabinecie dobrego trychologa, który na podstawie wyników trichoskopii będzie w stanie Państwu skutecznie pomóc.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0