Jak dbać o serce?

Strona głównaZdrowie, Medycyna

Jak dbać o serce?

Jak odróżnić grypę od koronawirusa?
Jak powinniśmy dbać o nasze zdrowie?
Siara krowia – jedna z najlepszych składników w suplementach diety zwiększających odporność

Zapobieganie chorobom serca (i wszystkim chorobom sercowo-naczyniowym) oznacza dokonywanie mądrych wyborów, które wpłyną na resztę życia. Jeśli chcesz wiedzieć jak dbać o serce, należy zacząć od tego, że nawyki takie jak brak ćwiczeń, zła dieta i używki są tym, co w pierwszej kolejności należy wyeliminować ze swojego życia. Każdy w każdym wieku może skorzystać z prostych kroków, aby utrzymać serce w zdrowiu i to w każdej dekadzie życia.

Zdrowe serce: jak to zrobić?

Przede wszystkim dbaj o zdrowe odżywianie, jeśli chcesz wiedzieć, jak zapobiegać chorobom serca – jest to podstawa. Jedzenie, które jesz, może zmniejszyć ryzyko chorób serca i udaru mózgu. Zatem, chcąc sobie pomóc i zadbać o swoje zdrowie, koniecznie wybieraj produkty o niskiej zawartości tłuszczów nasyconych, tłuszczów trans i sodu.

W ramach zdrowej diety jedz:

  • dużo owoców i warzyw,

  • produkty pełnoziarniste bogate w błonnik,

  • ryby (najlepiej tłuste ryby – co najmniej dwa razy w tygodniu),

  • orzechy,

  • rośliny strączkowe i nasiona.

Jeśli chodzi o produkty mleczne – wybierz te o niższej zawartości tłuszczu, a jeśli mięso – to drób (bez skóry). Ogranicz napoje słodzone cukrem i czerwone mięso. Do tak skomponowanej diety nie zapomnij o tym, by włączać do swojego życia aktywność fizyczną. Nawet wybieranie schodów zamiast windy już robi wiele dobrego dla Twojego serca – skorzystaj z tego.

Nigdy też nie jest za wcześnie ani za późno, aby poznać sygnały ostrzegawcze zawału serca i udaru mózgu. Pamiętaj też, że objawy zawału serca u kobiet mogą być inne niż u mężczyzn.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0