Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Kable rozruchowe i ich użytkowanie

Strona głównaUsługi

Kable rozruchowe i ich użytkowanie

Ciekawe pomysły na prezent dla solenizanta
Co brać pod uwagę, wybierając kaszkiet męskie?
Poszukiwanie mobilnych serwisów opon w Gdyni

Nagła awaria może przytrafić się każdemu posiadaczowi samochodu, niezależnie od marki, modelu i rocznika pojazdu. Do grona popularnych problemów uniemożliwiających uruchomienie silnika zalicza się rozładowany akumulator. Na szczęście taka sytuacja nie musi być poważna. Wystarczy tylko skorzystanie z kabli rozruchowych.

Przyczyny rozładowania akumulatora w samochodzie

Samochodowa bateria może ulec rozładowaniu w wyniku różnych czynników. Jednym z nich jest długotrwałe pozostawienie pojazdu z włączonymi odbiornikami prądu (np. światłami), które na postoju nie są zasilane przez alternator i zużywają prąd znajdujący się w akumulatorze. Kolejna przyczyna to częste jeżdżenie na krótkich dystansach. Przez ten czas alternator nie jest w stanie podładować akumulatora na tyle, aby zrekompensować prąd, który został utracony w ramach rozruchu samochodu. Kolejną przyczyną rozładowania jest niska temperatura. Silne mrozy potrafią w znaczącym stopniu pogorszyć pojemność akumulatora.

Uruchamianie samochodu „na kable”

Rozwiązaniem problemu auta unieruchomionego przez rozładowany akumulator są kable rozruchowe. Wystarczy znaleźć kogoś, kto użyczy pojazdu ze sprawnym akumulatorem. Po połączeniu bieguna dodatniego akumulatora sprawnego auta z rozładowanym akumulatorem, należy połączyć biegun ujemny dawcy z elementem metalowym silnika biorcy. Następnie można spróbować uruchomić samochód. Kable odłącza się w kolejności odwrotnej do ich podłączania.

Czasami jednak trudno o kogoś ze sprawnym pojazdem w okolicy. W takim przypadku warto wezwać pomoc drogową, której specjalizacją jest awaryjne uruchamianie pojazdów we Wrocławiu oraz innych regionach Polski.

Jak uniknąć problemów z rozładowanym akumulatorem?

Przede wszystkim dobrze jest raz na jakiś czas pokonać jakąś dalszą trasę. Nie bez znaczenia jest również odłączanie i ładowanie akumulatora w okresie zimowym od czasu do czasu. Rzecz jasna, czasami akumulatory są po prostu stare i zużyte. Dobrze jest więc kontrolować ich parametry oraz dokonać wymiany baterii na nową, gdy nie są one zadowalające.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0