Czy warunki kredytu można renegocjować w jego trakcie?

Strona głównaFinanse

Czy warunki kredytu można renegocjować w jego trakcie?

Przelewy pieniędzy z Polski do UK po Brexicie – czy coś się zmieniło?
Opis działania Portalu Znany Księgowy
Jak znaleźć dobre biuro rachunkowe?

Wiele kredytów, które są udzielane przez banki, spłacane są później przez klientów przez wiele lat. Taka sytuacja sprawia, że w trakcie trwania umowy kredytowej, sytuacja kredytobiorcy może się diametralnie zmienić i może on popaść w problemy finansowe. W takich warunkach większość osób szuka możliwości na renegocjowanie umowy kredytowej z bankiem. Czy warunki kredytu można renegocjować w jego trakcie?

Niektóre z umów kredytowych nie przewidują takiej możliwości, jednak wiele banków wychodzi naprzeciwko oczekiwaniom swoich klientów i stara dopasować się do ich potrzeb. Trzeba zaznaczyć, że w interesie banku jest to, aby klient mógł regularnie spłacać swoje zobowiązania.

Jak negocjować warunki kredytu?

  • z pracownikami banku należy rozmawiać w odpowiedni sposób, spokojnie i bez podejścia, że coś nam się należy,
  • należy wiedzieć czego konkretnie się chce i jakie są nasze oczekiwania,
  • należy mieć konkretną propozycję dla banku, aby widział, że mamy zamiar dotrzymać słowa.

Kiedy bank zgodzi się na renegocjowanie umowy kredytowej?

Banki często są otwarte na rozmowę z klientem tak, by dojść do porozumienia satysfakcjonującego obydwie strony umowy. Nikomu nie zależy bowiem na tym, aby stwarzać klientowi problemy. W końcu nie należy zapominać, że bank po prostu w ten sposób zarabia. Często banki zgadzają się na chwilowe zawieszenie spłaty kredytu, jeśli klient ma bardzo poważne problemy finansowe. Jest to jednak zależne od konkretnego banku, w którym trzeba negocjować indywidualnie tego rodzaju rozwiązania.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0